Поглибити словниковий запас та дізнатися історію краю, — у Черкасах презентували мобільний додаток «Р.І.Д»

Удосконалити свою українську мову, поглибити зання про  культуру, звичаї і традиції свого народу пропонують автори  додатку «Р. І.Д».  

Засновник проекту, розробник ІОS Максим Тимчій наголошує, що це комплексна робота, яка полягає водночас і у поповненні свого словникового запасу, і у вивченні ентографії свого краю, адже організатори залучили до розробки додатку не лише знавців української мови, а і спеціалістів з історії, культури та етнографії.

Ідея сворення такого додатку виникала у автора поступово, а все розпочалося із захопленням ним історією України.

- Мій вчитель у школі, а потім викладач в університеті прививали мені любов до історії. Відтоді у мене виникло бажання знати, хто ми і звідки походимо. Була також ситуація, коли на відпочинку мене запитали звідки я і коли почули відповідь — з Черкас, то сказали, що у Черкасах так не говорять, там говорять суржиком. Тоді мені стало якось не по собі, я розумів, що це так, але водночас хотілося зробити все, аби цю ситуацію виправити. — зазначає Максим Тимчій.

Спеціаліст із етнології, який доповнює додаток етнографічними історіями, зазначає, що така розробка є досить цікавою і корисною для усіх,  хто хоче дізнатися не лише нові для себе слова рідної мови, а і для тих, хто хоче почитати про них історію.

- Коли мені Максим озвучив ідею, я був  задоволений. Я щиро радію за ту молодь, яка не на словах, а на ділі прагне якісних змін. Наша культура дуже давня і її варто вивчати, відходити від стереотипів і зазирати глибше, довідуватися те, чого не знали, — наголошує Андрій Темченко.

Мобільний додаток «Р.І.Д.» — це своєрідна програма для покращення свого мовлення, зокрема, викорінення із нього суржика. Скачати цей додаток ви можете на сайті rid.ck.ua. Тут на вас чекатимуть 7 рівнів, від найнижчого до найвижчого, а за свою активність ви зможете отримувати піщинки часу, які згодом зможете обміняти на знижки в магазині, на фестивалі чи ресторани. Також у додатку відвідувачі можуть пропонувати свої слова, і якщо вони відповідатимуть усім правилам і вимогам, вам нарахують додаткові піщинки, за які зможете прослухати аудіозапис із цікавою історичною розповіддю.

Автор проекту наголосив на тому, що свою розробку планує постійно удосконалювати, аби користувачам було цікаво користуватися додатком.