«Р.І.Д.» Додаток для вивчення української мови

ЩО таке «Р.І.Д.»?

«Р.І.Д.» – це безкоштовний мобільний додаток, який допомагає вивчати цікаві українські слова та дізнатися більше про історію українського народу.

Як працює програма?

Щодня на ваш телефон приходить 3 нові слова, які ви маєте вивчити. За те, що ви вчите слова, вам нараховують «пісок часу» – ігрову грошову одиницю. Чим більше у вас буде цієї «валюти», «піску часу», тим вищий ви матимете рейтинг. Всього програма пропонує 7 статусів – від «неофіта» (новачка) до «володаря часу». Також ви зможете зазирнути до словника й повторити те, що вже вивчили.

 

«Слова, що пропонує програма, – не застарілі, які ніхто не вживає. Це цікаві слова, за рахунок яких можна урізноманітнити своє сухе мовлення», – кажуть засновники проекту.

Хто створив проект?

Заснував проект черкаський програміст Максим Тимчій. Близько року тому у нього з'явилася ідея створити сервіс для вивчення «смачних» українських слів.

«Колись я познайомився з однією дівчиною, переселенкою з Донецька. Вона розповіла мені цікаву історію. Коли вона приїхала до нас у місто, то думала, що ми тут маємо спілкуватися українською мовою. Центр України і все таке. Але вона не побачила тут ні української, ані російської мови. Вона побачила той суржик, який убиває обидві мови.
Цей суржик люди часто визначають як українську мову. Багатьом здається, якщо ти говориш українською, значить, ти неосвічений, твій інтелектуальний рівень нижчий. Тому для багатьох переходити на українську – це проблема, бо вони бояться, що їх оцінюватимуть за цим, бояться, що інші думатимуть: ага, ти говориш українською, значить, твій інтелектуальний рівень нижчий.

Я по собі можу сказати: в моєму мовленні теж багато суржика. Але я намагаюсь його викорінити. Це моя ціль. І щоб надати людям інструмент, як легше й цікавіше позбавитися сружика, ми й зробили цей проект», – говорить засновник проекту Максим Тимчій.

Команда проекту «Р.І.Д.» налічує більше, ніж 10 спеціалістів із різних сфер – програмістів, дизайнерів, мовознавців та істориків. Всі вони працювали над проектом безкоштовно.

«У проекті є і про весілля, і про народження, і про смерть. Там є про міфологічний час, міфологічний простір, різноманітні міфологічні образи – Бабу Ягу, Кощія Безсмертного, про слов'янські божества. І цей матеріал подано в стилі проблеми.

Наша українська історія говорить багато неправди. І багато істориків стоять не на позиціях правди, а на позиціях владних структур. Тому цей проект розрахований на те, щоб люди знали, хто вони насправді, і гордилися цим», – каже історик Андрій Темченко, який допомагав розробляти проект «Р.І.Д.».

Чи будуть брати гроші з людей?

Творці проекту «Р.І.Д» запевняють, що  проект – волонтерський, на ньому ніхто не планує заробляти. Якщо люди захочуть підтримати, то їхні гроші направлятимуть на технічне обслуговування проекту.

А чому проект так називається?

РІД – це рекурсивний акронім, тобто слово, що розшифровує саме себе. «Р» означає рід, «І» – історія, «Д» – духовність. Це 3 основні принципи проекту. На логотипі зображено дерево життя, що уособлює єдність світу та безперервність роду.

Де я можу скачати додаток?

З проектом «Р.І.Д.» можна ознайомитися на сайті – rid.ck.ua. Мобільні додатки можна скачати на Google Play Маркет та Itunes.