Iдея проекту і кому вона належить

Максиме, як зародилася ідея проекту і кому вона належить?  

Сама ідея щодо створення проекту в тій формі, яку можна побачити зараз, зародилася восени 2015 року, а озвучена була 14 листопада 2015 року. Я можу сказати це з такою точністю, адже тоді я повертався з мобільної конференції в м. Дніпро. На зустрічі я розповів про декілька ідей стартапів, які я б хотів реалізувати. Р.І.Д. - викликав найбільшу зацікавленість, як на мене. Причини створення такого проекту, збирались в мені я думаю вже понад 10 років, вони з’являлися і зберігалися десь в одному секторі, який потім з часом трансформувався в ідею проекту. Наприклад: в свій час в університеті в нас був предмет “Народознавство” читав його Андрій Іванович Темченко і він зумів для мене за якісь коротенькі 8 пар розкрити стільки, що я залишаюсь під враженням і досі. Потім, через роки, я знав, що ця людина має бути у нашій команді, адже має не лише душу, а й іскру, яка може запалювати і надихати.  Хоча є і ще глибші спогади, свого часу, коли я навчався в школі, протягом одного року в мене викладав історію Володимир Григорович Чіпенко, і він теж зробив це так, що по закінченню школи я подавав документи на прикладну математику та історію. Не думаю, що це найстандартніший варіант з яким стикаються в приймальній комісії з дня в день.

Іншим аспектом формування стало суспільство і оточення, адже навколо частіше всього лунає суржик, який вбиває обидві мови, що формують його. Ідея проекту - показати колоритність нашої мови у формі гри, супроводжуючи це все аудіокнигою про історичні, культурні, етнологічні аспекти нашої країни в різні часи. Такий підхід я вважаю кращим, ніж просто сказати: “Давайте заборонимо російську мову!”. Люди почнуть послуговуватись українською самостійно, варто лише запропонувати їм інструмент, що зможе зробити цей шлях легшим, швидшим і цікавішим.

 Які перші кроки були зроблені для втілення задуму в життя?

Як я вже казав, я повертався з конференції з друзями. В той день була реальна злива як з відра. Ми заїхали на заправку, де під час вечері я і поділився з ними своєю ідеєю. Вечерю готували довгенько тому часу було достатньо, щоб описати проблему і бачення того, у що це має перетворитися.  Інна відразу погодилася писати серверну частину, тому технічна частина на 50 відсотків була сформована в той же вечір, дизайн і андроід приєдналися з часом.

Найбільша складність, з якою Ви зіткнулися?

Мабуть в першу чергу, менеджмент проекту, тут це, швидше всього, моя провина, додатковим моментом в цьому є те, що це волонтерський проект. Важко часом зібрати всіх до купи, коли люди мають основну роботу і потім працювати ще ввечері. Часом це втомлює, також є форс мажори, часом і сам в них потрапляєш. 
Інша проблема -  це те, що я одразу працюю в кількох напрямках, тому з часом iOS я б хотів віддати комусь, адже постійні метання між позиціями - також затягування часу.

Нещодавно зіштовхнувся ще з однією проблемою, при записі прологу - це було найдовше, що я колись записував в своєму житті. Але дякую Юрію Коваленку, Іванці Світляр, Дмитру Безверхньому та Олександру Пономарьову (так-так в нас теж є свій Олександр Пономарьов), думаю ми справилися з цим завданням.

Скільки людей зараз залучені до розробки “Р.О.Д.у”? І наскільки сформована команда?

Можемо порахувати: Іванка займається вичиткою і редагуванням того, що пише Дмитро, який черпає деякі ідеї з авторських текстів, наданих Андрієм Івановичем та зі слів, котрі підготувала Наталка. Вони це все завантажують на серверну частину та сайт, які написала Інна, звідти на Android інформація передається до Сергія та Льоні, дизайн для яких зробила Катя, а також на iOS який наразі пишу я. Менеджмент, озвучка, відеомонтаж, презентації теж на мені, але ми шукаємо ще волонтерів, які могли б взяти частину роботи (вакансії можете побачити у нас на сайті).

Наскільки реалізована версія відрізняється від першопочаткового задуму?

Ідея зі словами, котрі люди отримуватимуть щодня, залишилася без змін, а от момент з книгою, з’явився з появою Іванки Світляр, яка підключила Дмитра Безверхнього, замінивши попередню ідею з статтями. Книга з аудіоверсією, здалася нам набагато цікавішою до того ж це повністю відповідає духу та ідеї проекту, де ми намагаємося займатися тим що нам цікаво, і ми  хотіли давно спробувати. 

 Яким Ви бачите розвиток проекту через 5 років?

Зараз є близько семи версій поступових доповнень та змін проекту, проте їх реалізація залежить від того, наскільки користувачі будуть зацікавлені, та волонтерів, які долучаться і допоможуть нам в розвитку.