Блог

31.08
2019

Олександр Авербух: "Створення тексту - це завжди розставання"

Олександр Авербух – поет та перекладач. Народився в Луганську. З 2001 року жив в Ізраїлі, з 2015 – докторант кафедри слов'янскьких мов та літератур Торонтського Університету. Автор двох поетичних збірок. Перекладає сучасну івритську, російську та українську поезію з цих та на ці мови.
18.03
2019

Юлія Стахівська: «Ніжність для мене – приборкана сила»

Юлія Стахівська - українська поетка, журналістка та ілюстраторка. Авторка книжок "Зав'язь думок", "Червоні чоловічки" та "Verde". Поезія Стахівської належить до найбільш метафоричних зразків літератури «двотисячників». Юлія Стахівська проілюструвала такі книжки: «Таткові нотатки» Андрія Хадановича, "Казка старого мельника" Сергія Ухачевського, "Молдавські казки". Створює авторські листівки та принти. Тривалий час була арт-менеджеркою мережі книгарень "Є". Нещодавно вірші Юлії в перекладі Анети Камінської вийшли друком у Польщі окремою книжкою під назвою "Wszystkie możliwe rzeczy".
02.01
2019

Для творчості та її шляху важливо розмовляти, не замикатися в собі - Оксана Куценко (Розумна)

Оксана Куценко (Розумна) - українська поетеса (збірки «У зимах бажань» (1996), «Балетна школа» (2007), «Печені яблука» (2015, книга-оповідання для дітей), «Лялечки» (2016), перекладачка, авторка проектів «Я на тебе чекатиму під каїсе-дра», та «Пісок», в межах якого твори поетів з різних країн Африки перекладено українською; українська дипломатка в команді Посольства України в Південно-Африканській Республіці.
29.10
2018

"Писати про себе без любові до себе – неможливо" Оксана Луцишина

Оксана Луцишина – українська поетка, перекладачка, дослідниця творчості Бруно Шульца та Вальтера Беньяміна, авторка трьох збірок поезії, збірки оповідань та двох романів («Сонце так рідко заходить», «Факт» 2007 та найновіший – «Любовне життя»). Упродовж останніх років Оксана живе переважно у США, де викладає україністику – мову і літературу.
01.08
2018

Вірш сам стукає мені, і я люб'язно йому відчиняю - Ігор Астапенко

Ігор Астапенко народився 1992 року в Білій Церкві. Автор двох поетичних збірок (до видання готує третю), засновник Всеукраїнського поетичного конкурсу «Гайвороння», літ платформи «LITERARY STAGE», кандидат філологічних наук. Тексти автора перекладені сімома мовами. Лауреат Міжнародного конкурсу «Гранослов» та літературного конкурсу видавництва «Смолоскип».
07.07
2018

Не треба чіплятися за суржик. Це лише слово, яке вказує на смисл - LATEXFAUNA

Latexfauna — український музичний бенд, який творить у жанрі дрім-поп ще з 2015 року. Треки гурту звучать українською та суржиком. Склад гурту: Дмитро Зезюлін — вокал, автор пісень; Костянтин Левицький — гітара; Олександр Димань — бас-гітара; Олександр Мильніков — клавішні; Максим Гребінь — барабани. Вихід першого альбому "Ajahuaska" відбувся у травні 2018 року. 
23.06
2018

Будь-яка пристойна поезія потребує унікального зосередження - Богдан-Олег Горобчук

Богдан-Олег Горобчук народився 1986 року в Житомирі. Автор п'яти поетичних збірок, художник, куратор літературно-мистецьких проектів, учасник музичних проектів Микола і телевізор, L'eau, Повсякденність. Тексти перекладені тринадцятьма мовами. Увійшов до ТОП-50 сучасних україномовних поетів за версією журналу "ШО" (2014).
11.02
2018

СЕКРЕТИ МЕШКАНЦІВ "КІМНАТИ ГРЕТХЕН"

Гретхен або Маргарита у світовій літературі - архетипний образ музи для творця. А кімната - місце, в якому відбуваються речі, про які часто ніхто не здогадується. Це і особистий простір ліричної героїні і простір для фантазійного сприйняття. 
22.11
2017

"НастяЗникає" або глибінь українського соулу

Важливо те, що “проговорюючи” зникання, насправді хочеться – навпаки – щось по собі залишити. Хочеться, щоб наша музика, розчиняючись для слухача у проживанні певного моменту, викликаючи безліч думок і асоціацій, ніколи не зникала – можливо, трохи затиралась, але не вповні, а лишалась крихітним відголоском.
31.08
2017

Go_A або Магія і Драйв

Ми виходимо на сцену і бачимо людей! Можливість співати їм і дивитись в очі це те, заради чого ми сідаємо в машину і їдемо сотні, а то й тисячі кілометрів. Та енергія, яку ми отримуємо від кожного під сценою, не порівняється з жодною формальною нагородою.
21.08
2017

V означає Veremiy

Якщо увімкнути “Веремій”, де звучать важкі гітари під наш акустичний супровід флейти і скрипки, то це ні з чим не порівняється, з кимось з українських виконавців так точно. Це вирізняє наш саунд. І ми впізнавані.
31.05
2017

Гурт “Гапочка” та їхні «В Крайнощі»

Дивлячись на всю нову українську музику, я розумію, що ми дещо вирізняємось своїм підходом і концептом. Ми намагались завжди максимально розкрити кожну свою пісню, підібрати правильне аранжування. Це як плюс, так і мінус. Тому що в баченні себе було надто багато експериментів. Впізнаваним завжди залишатиметься яскравий вокал, ця музична лінія завжди з моїм присмаком.
19.03
2017

Tik Tu про музику, Portishead та весну мрій

Ми тут сиділи-думали та вирішили, що час почастувати вас смачненьким! Ось тому Р. І. Д. готує бенкет із українських музик, аби вдовольнити ваш апетит пряними інтерв’ю зі вже відомими гуртами та тими, що лише набирають популярності. Першою стравою стало соковите тріо з Тернопіля Tik Tu. Справжні гурмани гідно оцінять ретельно приготований інді-рок, притрушений фолком під в’язким соусом електроніки.
08.01
2017

У Черкасах створили мобільний додаток, який «вбиває» суржик

Цікава новина для тих, хто хоче навчитися говорити українською без суржика. Таким людям допоможе безкоштовний мобільний додаток, створений програмістом із Черкас Максимом Тимчієм.
08.01
2017

Черкащани створили додаток «Р.І.Д.» для вдосконалення знань з української мови

Черкаські програмісти створили безкоштовний мобільний додаток «Р.І.Д» для вивчення української мови. Він щодня надає користувачеві три нових слова із тлумаченням. А за успішне вивчення нараховує «піщинку часу» – ігрову валюту, яку згодом можна буде обміняти на короткі розповіді з історії та етнології України.
23.12
2016

Поглибити словниковий запас та дізнатися історію краю, — у Черкасах презентували мобільний додаток «Р.І.Д»

Удосконалити свою українську мову, поглибити зання про  культуру, звичаї і традиції свого народу пропонують автори  додатку «Р. І.Д».  
23.12
2016

Унікальний додаток Р.І.Д. допомагає вивчати цікаві та маловживані українські слова

Черкаські програмісти створили додаток Р.І.Д. – він допомагає вчити колоритні українські слова.
20.12
2016

«Р.І.Д.» Додаток для вивчення української мови

«Р.І.Д.» – це безкоштовний мобільний додаток, який допомагає вивчати цікаві українські слова та дізнатися більше про історію українського народу. Ця програма допомагає вивчати цікаві українські слова та дізнатися більше про історію нашого народу. Одна з головних цілей проекту – допомогти людям викорінити зі свого мовлення суржик.
20.12
2016

Iдея проекту і кому вона належить

Сама ідея щодо створення проекту в тій формі, яку можна побачити зараз, зародилася восени 2015 року, а озвучена була 14 листопада 2015 року. Я можу сказати це з такою точністю, адже тоді я повертався з мобільної конференції в м. Дніпро. На зустрічі я розповів про декілька ідей стартапів, які я б хотів реалізувати. Р.І.Д. - викликав найбільшу зацікавленість, як на мене.